ZUŠ Klobouky u Brna

Dechová hudba ZUŠ Klobouky u BrnaUmělecký vedoucí a dirigent: Petr Pospíšil

 

Dechovka

Dechová hudba vznikla v roce 1996 a do dnešního dne je sestavena převážně z žáků ZUŠ v Kloboukách u Brna. Soubor od jeho založení až do roku 2003 vedl hudební padagog Bohuslav Konečný. Po roční přestávce se stal jeho nástupcem v roce 2005 Petr Pospíšil.

 

V budoucnu bychom rádi viděli dobře fungující a zavedený velký dechový orchestr se stálou hráčskou základnou. V dnešní době, kdy se k dechové hudbě staví zády téměř všechny rozhlasové i televizní média, to bude nadmíru složitý úkol.

 

Soubor je určen především tomu, kdo chce hrát. Nejen muzikantům, kteří již svůj nástroj dobře ovládají, ale také hráčům začínajícím. Věkové složení mladých hudebníků se pohybuje od 10-19 let. Repertoár souboru tvoří převážně moravské lidové písně, skladby soudobých českých a moravských skladatelů dechové hudby, ale i koncertní a poslechové skladby.

 

Soubor má za sebou mnoho vystoupení na nejrůznějších soutěžích, přehlídkách a v roce 2001 natočil pořad pro ČT „Příště u Vás“.

Potlesk nadšených diváků a posluchačů je největší odměnou pro mladé muzikanty a zpěváky, kteří se spojením citu a muzikálnosti hanáckých Slováků snaží vždy a všude reprezentovat folklórní bohatství oblasti, ze které pocházejí.

 

Propagační leták Dechové hudby - formát PDF

 

Obsazení dechové hudby 2016/2017

 

Zpěv: ---
Klarinety:Vojtěch Vrba, Jakub Cvan
Trubky: Pavel Škrhák, Martin Krumpolc, Blanka Vrbová, Matěj Průdek
Tenory: Tomáš Boháček,Tomáš Kalus
Doprovodné trumpety: Bohuslav Barek, Pavel Kříž
Tuba: Marek Holeček
Bicí: Daniel Zvonař