ZUŠ Klobouky u Brna

Cimbálová muzika ZUŠ Klobouky u BrnaVe školním roce 2009/2010 byla založena na ZUŠ v Kloboukách již třetí dětská cimbálová muzika. Předchůdci současné CM ZUŠ byla CM Primáš, která vznikla v roce 1997, další muzikou působící na ZUŠ v Kloboukách byla dnešní CM Strunka, která spolu začala hrát v roce 2002.
Tu současnou CM vedla na samém počátku dva roky pí. uč. Ludmila Nováková, členka CM Vonica a od roku 2011 až do současnosti ji vede ředitel školy Jindřich Demela.
I tato cimbálová muzika se aktivně zapojuje do folklórního dění na Kloboucku. Účastní se pravidelně folklorních akcí v kraji, např. festivalu Kraj beze stínu v Krumvíři nebo oblíbené přehlídky dětských cimbálových muzik Vzpomínka na Josefa Košuliče v Mikulově.
Samozřejmě vystupuje na akcích školy a akcích pořádaných městem Klobouky u Brna, např. Kloboucké folklórní slavnosti, Kloboucký jarmark.
V repertoáru cimbálové muziky ZUŠ Klobouky převažují písně Hanáckého Slovácka.

Obsazení CM ZUŠ Klobouky u Brna 2017/2018:


prim – František Hrádek, Tomáš Popelka
terc – Karolína Svobodová obligát
1. housle – David Popelka, Daniel Preston
klarinet – Vojtěch Vrba
cimbál – Veronika Ledahudcová
kontry – Anna Hrádková
kontrabas – Jindřich Demela

Určitou zvláštností muziky je různorodost obcí, ze kterých se členové sjíždí ke zkouškám. Jsou to obce Terezín, Hustopeče, Krumvíř, Násedlovice, Bořetice a samozřejmě Klobouky u Brna.